Wolontariat

Co nam daje wolontariat?

Wolontariat jest bezpłatną, dobrowolną działalnością na rzecz społeczeństwa. Wolontariat przynosi korzyści zarówno osobom, którym się pomaga, a także tym, które niosą pomoc. Wolontariusze przeżywają wiele pięknych chwil, w ciekawy i twórczy sposób spędzają czas oraz zawiązują nowe przyjaźnie. Poprzez wolontariat można uczestniczyć w ciekawych i prestiżowych projektach. Jednak to dużo więcej!

Wolontariat, a rozwój kariery zawodowej

Jako wolontariusz zdobędziesz doświadczenie, które będzie przydatne w pracy. Będąc wolontariuszem nauczysz się: komunikacji międzyludzkiej, pozyskiwania sponsorów, rozwiązywania przeróżnych problemów, zarządzania zadaniami i sobą w czasie!

Praca zespołowa to podstawa

Podczas działalności w fundacji wspólnie z innymi wolontariuszami będziesz zajmować się m.in. pozyskiwaniem sponsorów, organizowaniem i pomocą w organizowaniu wszelkich imprez i wydarzeń kulturalnych oraz aranżować zbiórki pieniędzy na cele statutowe.

Będziesz czuć satysfakcję z działania w promocji kultury, tradycji naszego regionu.

Udział w promocji i wspieraniu kultury, historii oraz zwyczajów i tradycji Województwa Podkarpackiego i Regionu Karpat, który da Ci ogromną dawkę energii do działania i poczujesz, że Twoja działalność ma sens.

Odkryjesz swoje talenty i umiejętności

Zadania, które będziesz wykonywać w fundacji będą bardzo różne: od organizowania spotkań, koncertów, wykładów poprzez udział w różnego rodzaju wydarzeniach, aż po organizowanie akcji charytatywnych. Część z Twoich obowiązków prawdopodobnie będziesz wykonywać po raz pierwszy – dzięki temu poznasz swoje ukryte talenty oraz mocne i słabe strony, nad którymi możesz pracować.

Wolontariat uczy wrażliwości na potrzeby drugiego człowieka

Działając jako wolontariusz zaczynasz być bardziej wrażliwym na potrzeby innych. Dostrzegasz codzienne problemy Twoich najbliższych, pomagasz im w ich rozwiązaniu. Twoja pomoc, nawet w najmniejszych sprawach, zbliża Was do siebie i buduje silną relację między Wami.

 

Pamiętaj! Jako wolontariusz masz szansę zmienić na lepsze świat swój i innych!